Kaip mesti rūkyti nepriaugant svorio

Viena iš priežasčių, kodėl žmonės nesiryžta mesti rūkyti – jie bijo, kad nebegalės kontroliuoti savo valgymo įpročių ir priaugs daug svorio. Ypač tai svarbu moterims. Ko gero, net plaučių vėžio grėsmė moterų negąsdina taip, kaip grėsmė sustorėti, todėl kartais vien dėl to nesiryžtama mesti rūkyti.

Reflekso slopinimas valios pastangomis dažniausiai baigiasi tuo, kad atsisakę vartoti kurį nors vieną produktą, jaučiamą trūkumą bandome užpildyti kuo nors kitu. Labai dažnai tuo „pakaitalu“ tampa maistas.  Beje, tai pasakytina ne tik apie diskomfortą, atsirandantį dėl abstinencijos pirmomis nerūkymo dienomis: gana dažnai net ir emocinę tuštumą ar nerimą bandome kompensuoti “kuo nors gardaus”. Continue reading

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Lazerio terapija – lengviausias būdas mesti rūkyti

Dauguma šiandien rūkančių suaugusių žmonių rūkyti pradėjo paauglystėje. Ironiška, užsirūkę pirmą cigaretę, jie norėjo būti panašūs į suaugusius! O tapę suaugusiais sutiktų daug atiduoti, kad galėtų išsivaduoti iš kažkada vaikišku protu sudarytos sutarties. Statistika teigia, kad ne mažiau, kaip 70 procentų rūkančiųjų norėtų atsikratyti šio įpročio ir yra jau ne sykį nesėkmingai bandę mesti rūkyti.

Deja, nikotinas kaip ir bet kuri kita narkotinė medžiaga sukelia pripratimą, todėl atsisakyti šio įpročio nėra lengva. Continue reading

Posted in Uncategorized | 1 Comment

Rūkymas – epidemija, siaučianti visame pasaulyje

Rūkymas – dūmų, susidariusių smilkstant augalinės kilmės preparatams, įkvėpimas su oro srautu. Rūkymo metu į organizmą papuola aktyviosios medžiagos. Pirmiausia į plaučius, po to į kraują, tuomet su krauju nugabenamos į smegenis, o po to išnešiojamos po visą organizmą. Paprastai rūkomos medžiagos, turinčios narkotinių savybių – tabakas, hašišas, marihuana, opiumas ir kt.

Rūkymas, tai yra degančių augalų dūmų įkvėpimas, žinomas jau labai seniai. Rūkymo scenos vaizduojamos Indijos freskose, aprašytos skitų papročiuose, minimos senovės Kinijos raštuose, pypkės randamos archeologinių kasinėjimų metu.

1496 metais Kolumbas, grįždamas iš savo antrosios ekspedicijos, pargabeno į Europą išdžiovintus tam tikros žolės lapus, skirtus rūkymui. Žolė buvo pargabenta iš Tabago provincijos ir pristatyta europiečiams kaip tabakas. Continue reading

Posted in Uncategorized | 2 Comments

Rūkymas kenkia ne tik smegenims, bet ir spermai

Anokia čia paslaptis, kad rūkymas kenkia sveikatai. Kieno neįtikina perspėjimai, užklijuoti ant cigarečių pakelių, tegul įsiklauso į rūkančių giminių, kaimynų, kolegų užsitęsiantį kosulį ir krenkštimą, tegul pasidomi statistika, teigiančia, kad kasmet apie pekis milijonus žmonių miršta nuo su rūkymu susijusių ligų. Akivaizdžiausias yra neigiamas rūkymo poveikis plaučiams. Statistika tačiau teigia, kad daugiausiai gyvybių nusineša rūkymo pasekoje išsivystę širdies ir kraujagyslių ligos.

Tačiau kiekviena surūkyta cigaretė daro poveikį visam žmogaus organizmui – nuo kojų pirštų iki plaukų galiukų. Naujausi medicininiai tyrimai kalba apie tai kaip rūkymas kenkia ir toms organizmo sritims, kurios įprastai nesiejamos su rūkymu. Continue reading

Posted in Uncategorized | 1 Comment

Žolės rūkymas

„Žolės rūkymas“ reiškia susmulkintų kanapės stiebų, lapų, žiedų, sėklų rūkymą. Apie žolės rūkymą diskutuojama itin daug, nes kai kuriose šalyse jis nėra draudžiamas. Sklando nuomonė, kad žolės rūkymas nėra nei kenksmingas, nei pavojingas.

Kanapės yra labiausiai pasaulyje ir Europoje paplitęs augalinės kilmės narkotikas. Lietuvos Narkotikų kontrolės departamento duomenimis, labiausiai šalyje tarp narkotinių ir psichotropinių medžiagų yra paplitęs kanapių vartojimas. Paskutinių tyrimų, atliktų 2008 metais, metu nustatyta, kad bent kartą gyvenime kanapes yra vartoję 11,9 proc., per 12 mėnesių iki tyrimo – 5,6 proc., per 30 dienų iki tyrimo– 1,2 proc. Lietuvos gyventojų. Continue reading

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Rūkymas žudo po penkis milijonus žmonių per metus

Kodėl rūkymas žudo?

Vienoje cigaretėje yra apie 4000 cheminių medžiagų. Kai kurios iš jų yra mums puikiai žinomos ir naudojamos buityje.

Pavyzdžiui:

 • Acetonas – nagų lako valiklis. dažų skiediklis
 • Amoniakas – tualeto valiklis
 • Vandenilio cianidas – nuodai
 • Kadmis – automobilių akumuliatorių skystis
 • DDT- insekticidas
 • Metanolis – raketų kuras
 • Naftalinas – atbaido kandis
 • Nikotinas – narkotinė medžiaga, veikianti smegenis c
 • Stearino rūgštis – naudojama žvakėms
 • Tolvenas – pramoninis tirpiklis
 • Fenolis- dezinfekuojanti medžiaga
 • Formalinas – laboratoriniam organų konservavimui

Continue reading

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Ko dar nežinojote apie rūkymą

Apie rūkymą ir gyvenimą

Pasaulio svekatos organizacijos duomenimis pasaulyje kas 8 sekundės miršta žmogus nuo su rūkymu susijusių priežasčių.

Nuo rūkymo sukeltų ligų miršta daugiau žmonių, negu nuo alkoholio, kokaino, heroino, autokatastrofų, gaisrų, AIDS ir savižudybių kartu sudėjus.

Vieno iš dešimties suaugusio žmogaus mirties priežastis – rūkymo sukeltos ligos.

Kiekviena surūkyta cigaretė gyvenimą sutrumpina 11 minučių. Continue reading

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Kodavimas nuo rūkymo

Kodavimas nuo rūkymo – ieškantiems lengvų kelių

Būtent tokia buvo pradinė visų kodavimo metodikų, padedančių atsisakyti žalingų įpročių, taip pat ir rūkymo, paskirtis.

Kodėl tai lengvas kelias? Ogi todėl, kad norinčiam užsikoduoti lyg ir nieko nereikia daryti, tik ateiti pas specialistą.

Bet taip, kaip ir bet kuris lengvas kelias, kodavimas nuo rūkymo turi nemaža negatyvių momentų. Continue reading

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Pleistras nuo rūkymo

Pleistras nuo rūkymo – tai ant odos klijuojamas pleistras, iš kurio nikotinas per odą palaipsniui patenka į organizmą. Nuolatinį potraukį rūkyti sukelia tabako gaminiuose esantis nikotinas, kuris sukelia priklausomybę. Staiga nustojus rūkyti, kaip ir kitais priklausomybės atvejais, pasireiškia abstinencijos sindromas – nemalonių požymių visuma, atsirandanti dėl to, kad organizmas nebegauna įprastos dozės nikotino.  Pleistrai nuo rūkymo yra pakaitinė nikotino terapija.

Pleistras nuo rūkymo buvo išrastas ir užpatentuotas JAV 1986 m. Išradėjas daktaras Frankas T. Etskornas III (Dr. Frank T. Etscorn III). Šio pleistro idėja išradėjui kilo netyčia užsipylus ant rankos skysto nikotino ir pajutus jo poveikį. Continue reading

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Rūkymo žala

Rūkymo žala žmogaus organizmui

Rūkymo žala organizmui yra įrodyta. Plaučių, gerklų, burnos vėžys, širdies ir kraujagyslių ligos, lėtinė obstrukcinė plaučių liga – dažniausiai pasireiškiančios rūkymo pasekmės.

Rūkymas žudo. Kiekvienais metais šimtai tūkstančių žmonių visame pasaulyje miršta nuo ligų, sukeltų rūkymo. Vienas iš dviejų pakankamai ilgai rūkančių žmonių miršta nuo ligų, sukeltų rūkymo. Pusė iš jų nesulaukia senatvės.

Tabako dūmuose esančios nuodingos medžiagos plaučiuose kartu su bronchų gleivėmis sudaro klijingus mišinius, vadinamus tabako dervomis, kurios  nusėda bronchuose. Dervos padengia bronchus ir plaučius lyg suodžiai kamino vidų.Surūkant 20 cigarečių per dieną, per metus į plaučius nugula apie 210 g (pilna stiklinė!) dervų. Continue reading

Posted in Uncategorized | Leave a comment